Pyszne jajka

Jaja Farmio, to świeże jajka, które pochodzą od kur żywionych paszą wytworzoną na bazie składników wolnych od modyfikacji genetycznej (GMO).

Image

Skrót GMO oznacza genetycznie zmodyfikowany organizm. Poprzez wykorzystanie inżynierii genetycznej dochodzi do zmian w kodzie genetycznym organizmu, np. rośliny. Efektem takich działań jest nadanie roślinie cechy, która nie występuje u niej w naturze.

Do produkcji paszy dla drobiu, wszechstronnie używana jest genetycznie modyfikowana soja i kukurydza. W Polsce prawo nakazuje producentom oznaczyć produkty, w których mieszczą się składniki GMO. Aczkolwiek ustawa nie obejmuje jaj, które zaliczają się do produktów spożywczych, wywodzących się od zwierząt żywiących się genetycznie modyfikowanymi paszami. Na chwilę obecną, wielu naukowców ma wątpliwości, czy zastosowanie produktów GMO w produkcji żywności, wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. W badaniach, które były przeprowadzane na zwierzętach wykazano, że produkty GMO mogą agitować alergie i inne choroby. Co więcej, rozwój upraw roślin GMO, niekorzystnie wpływa na naturalne środowisko, ale także może być zagrożeniem dla biologicznej różnorodności przyrody. Jaja Farmio pochodzą od kur karmionych paszą na bazie składników wolnych od GMO. Restrykcyjny i stały program kontroli jakości realizowany jest we współpracy z jednostką rzeczoznawczo-kontrolną. Jedynie soja i kukurydza wolna od GMO są dopuszczane do produkcji pasz. W obecnych czasach, mamy dostęp do wielu produktów spożywczych, dlatego teraz każdy z nas ma możliwość wyboru produktów opartych na produkcji wolnej od GMO. Jaja Farmio skierowane są do osób, które do żywności modyfikowanej genetyczne podchodzą z ostrożnością.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s